in

Simona Halep a spulberat-o pe Serena Williams, numărul 1 mondial

Românca Simona Halep a învins-o pe Serena Williams în două seturi, scor 6-0, 6-2, în a doua întâlnire de la Turneul Campioanelor, de la Singapore.

Potrivit Antena 3, Halep a avut nevoie de doar o oră şi 5 minute pentru a câştiga, la capătul unei evoluţii fără greşeală.

Este a doua victorie obţinută de Halep în Grupa Roşie a Turneului Campioanelor, românca, locul 4 în clasamentul WTA, reuşind să o învingă în primul meci pe canadianca Genie Bouchard, scor 6-2, 6-3.

Halep mai are de jucat împotriva Anei Ivanovic, care a pierdut primul meci în faţa Serenei Williams.

Serena Williams, numărul 1 mondial şi deţinătoarea titlului la Turneul Campioanelor, nu a mai pierdut un set la zero din mai 2013.

De asemenea, este al optulea set la zero pierdut în carieră de Serena Williams, unul dintre ele fiind chiar împotriva surorii sale, Venus, în 2008.

Pentru Simona Halep este primul succes obţinut în faţa Serenei Willimas, care câştigase precedentele trei întâlniri directe. De asemenea, Halep a reuşit în premieră să învingă un lider al clasamentului WTA.

Faceți clic pentru a evalua această postare!
[Total: 0 In medie: 0]

“Românii de pretutindeni – victimele unui actor netalentat și dezinteresat”. Moțiune împotriva lui Stanoevici

Deputatul Dolha, PNL: „Când spuneți adevărul, domnule ministru Stanoevici?”