in

Maxim, formă de zile mari la Stuttgart! “Dublă” şi două pase de gol contra celor de la Hoffenheim

Internaţionalul român, Alexandru Maxim, a contribuit decisiv la victoria echipei sale, Vfb Stuttgart contra celor de la Hoffenheim, scor 6-2.

După ce Stuttgart a început campionatul dezastruos, bifând trei înfrângeri, Maxim a adus primele trei puncte din campionat, marcând două goluri şi dând două pase decisive.

“Tricolorul” a oferit o primă pasă decisivă pentru Rudiger în minutul 12, recidivînd 7 minute mai tîrziu cu o centrare perfectă pentru Ibisevici. Oaspeţii au redus din handicap prin Volland în minutul 26, dar acelaşi Maxim a ieşit la rampă imediat. A insistat pentru un balon ce părea pierdut, Casteels, portarul lui Hoffenheim, a dat pe lîngă minge, iar mijlocaşul român a strecurat balonul în plasă. Maxim a recidivat după pauză, cînd a reuşit un gol de senzaţie în minutul 55, ducînd scorul la 5-1. A fost înlocuit cu Cacau în minutul 68, la scorul de 6-1.

Cu aceste două goluri marcate, Maxim a ajuns la 3 reuşite în Bundesliga.

Faceți clic pentru a evalua această postare!
[Total: 0 In medie: 0]

Tragedie: români morţi în timp ce se întorceau la muncă în Italia

I-am depășit pe chinezi. Românii, în top zece al copiilor născuți în Marea Britanie