in

Simona Halep și Monica Niculescu s-au calificat în semifinale la Montreal

Parcurs excelent până acum pentru Simona Halep la turneul WTA Premier de la Montreal, atât în proba de simplu, cât și în cea de dublu, unde face pereche cu Monica Niculescu.

Pe tabloul de simplu Simona a început ezitant meciul din sferturi cu rusoaica Svetlana Kuznetsova, pierzând primul set, 3-6, dar s-a redresat imediat și i-a lăsat adversarei sale doar două game-uri în următoarele două seturi. Cu 3-6, 6-1, 6-1, Simona Halep se califică în semifinale unde va juca, din nou, pentru a treia oară în acest an, cu germanca Angelique Kerber.

În proba de dublu, unde Simona face pereche pentru prima dată cu Monica Niculescu, cele două și-au asigurat un loc în ”careul de ași”, după o victorie muncită în fața favoritelor cu numărul 2, franțuzoaicele Caroline Garcia și Kristina Mladenovic. Româncele s-au impus cu 6-4, 3-6, 10-8 după 90 de minute de joc.

Sursa: FRT

CITITI MAI MULT:

Florin Andone s-a transferat la Deportivo La Coruna. Echipa a plătit o sumă record pentru atacantul român

Monica Niculescu, campioană la dublu în cadrul turneului WTA de la Washington

Simona Halep, pe locul 6 în cursa pentru Turneul Campioanelor

România, pe locul 24 în clasamentul FIFA. Vezi pe ce locuri se situează adversarele din preliminariile CM 2018

Faceți clic pentru a evalua această postare!
[Total: 0 In medie: 0]

Un militant ISIS, arestat pe aeroportul Stansted. Urma să ajungă la Bucureşti!

INCREDIBIL: Avea un cadavru în maşină! Un român care se întorcea din Germania, oprit la Vama Nădlac